22:17

POROWATOŚĆ WŁOSÓW - JAK JĄ OKREŚLIĆ?

Znalezione obrazy dla zapytania porowatość włosów

Często jest tak, że na włosach naszej koleżanki pewna odżywka działa rewelacyjnie, jej włosy są błyszczące i pięknie ułożone. Pytamy co to za produkt i od razu biegniemy do sklepu aby przekonać się że u nas - kompletna klapa. Włosy są spuszone, matowe i jesteśmy złe, że ktoś nam polecił taki produkt. Czy jednak na pewno jest to sprawa złośliwości? A może niewiedzy? Warto zagłębić się w temat porowatości włosów, ponieważ zarówno włosy kręcone jak i proste potrzebują innej dawki pielęgnacji.


 Znalezione obrazy dla zapytania porowatość włosów

Włosy mogą być nisko-, średnio-, lub wysokoporowate. Rozpoznanie porowatości włosów jest bardzo ważne, ponieważ do niej dobieramy odpowiednią pielęgnację. 

WŁOSY NISKOPOROWATE :

Są z reguły odporne na stylizacje - ciężko je związać w kitkę nie układają się zbyt dobrze przez to, że są śliskie i lejące się. Trudno je zmoczyć, a po zmoknięciu schną bardzo długo. Bardzo często włosy tego typu uznawane są za zdrowe - nie puszą i nie elektryzują się, są lśniące i widać to na pierwszy rzut oka. Włosy niskoporowate mają ściśle ułożone łuski, najczęściej są to włosy proste. 

WŁOSY ŚREDNIOPOROWATE :

Często są to włosy których niska porowatość została podniesiona przez zabiegi chemiczne takie jak codzienna stylizacja lub farbowanie. Mogą to być włosy falowane, które nie są zbyt suche ale nie są również niskoporowatą taflą. Takim włosom zazwyczaj blisko do nisko lub wysoko porowatych włosów, dlatego wszystko zależy od ich pielęgnacji. Są podatne na stylizację i mogą lekko reagować na wilgoć w powietrzu. 

WŁOSY WYSOKOPOROWATE :

Są przeciwieństwem włosów niskoporowatych - chłoną wszystko jak gąbka ale równie szybko to oddają, przez co bardzo często są suche. Łatwo je zmoczyć i wysuszyć, choć zwykle końce wysychają szybciej niż reszta włosów. Reagują na zwiększony poziom wilgoci w powietrzu, w związku z czym bardzo szybko zmieniają swoją formę - wyprostowane zaczynają się kręcić. Zazwyczaj są to włosów posiadaczek loków, fal choć nie zawsze. 

JAK ZROBIĆ TEST NA POROWATOŚĆ WŁOSÓW?

Aby dowiedzieć się jaką masz porowatość włosów możesz nałozyć na nie olejek kokosowy - jeśli włosy będą pięknie wygładzone - są niskoporowate, gdy się spuszą - są wysokoporowate. 

Już wiesz, jaką porowatość mają włosy Twoje włosy? Dowiedz się, jak o nie dbać:

WŁOSY NISKOPOROWATE - w pielęgnacji nie lubią protein (oj i to jak!) Bardzo łatwo jest je obciążyć, dlatego trzeba uważać ze wszystkimi produktami, które na nie nakładamy. Do ich pielęgnacji zalecane są lekkie odżywki z ziołami, ale też z niektórymi emolientami (np. z olejem kokosowym, masłem shea, kakaowym) Zazwyczaj bardziej lubią się z olejami, niż z maskami do włosów.

WŁOSY ŚREDNIOPOROWATE - są najłatwiejsze w pielęgnacji, dobrze się układają, nie potrzebują masek, a jedynie odżywek z humektantami i proteinami (jedwabiu, mleka, pszenicy, keratyny, żółtka).WŁOSY WYSOKOPOROWATE - przesuwając włos porowaty w palcach od końca do cebulki, wyczujesz nierówności. W pielęgnacji ważne jest dostarczenie włosom emolientów (olejów np. winogronowego, słonecznikowego), humektantów (np. aloesu, gliceryny, mocznika, miodu) w maskach, odżywkach i olejach. Dobrze jest nakładać odżywkę także przed myciem, a po myciu zastosować kwaśną płukankę np. octową na domknięcie łuski.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz komentarz :) Postaram się odwdzięczyć tym samym!

Copyright © 2016 COSMETIC INNOCENT , Blogger