18:12

TOP 5 - PROBLEMY DOTYCZĄCE PODKŁADU

Podobny obraz


Cześć dziewczyny! Pewnie choć raz spotkałyście się z podkładem, który nie stopił się z Waszą skórą, spowodował ważenie się lub najzwyczajniej w świecie zaczął ciemnieć zaraz po aplikacji. W dzisiejszym poście opiszę 5 problemów, z którymi możemy spotkać się podczas aplikacji podkładu oraz jak sobie z tym poradzić :) 


1. PODKŁAD NIE STOPIA SIĘ ZE SKÓRĄ 

Pewnie doskonale wiecie o co chodzi. Kiedyś koleżanka zapytała mnie, jak to robię, że podkład w trakcie dnia nie schodzi mi z twarzy. Odpowiedziałam - a da się zrobić tak, żeby podkład zniknął bez określonej przyczyny? Dzisiaj wiem, że wiele osób boryka się z problemem znikania podkładu z twarzy i jest kilka przyczyn, dlaczego tak jest. Najczęściej dzieje się tak u posiadaczek skóry mieszanej, która jest miejscami sucha, na której podkład osiada ale dosłownie nie ma w co się stopić, szczego złapać. Jeśli skóra jest ściągnięta lub tłusta, podkład nie tylko nie wtopi się, ale również może migrować, warzyć się i stworzyć plamy. Rozwiązanie jest proste - powinnyśmy skupić się na codziennej pielęgnacji skóry, jej mocniejszym nawilżeniu oraz złuszczaniu. Na zmiękczonej, odpowiednio nawilżonej skórze podkład rozporwadza się zupełnie inaczej, jednak pamiętajcie, że skóra nie może być przetłuszczona. Ja wykonuję peelingi około 2 lub 3 razy w tygodniu, codziennie po oczyszczeniu skóry używam delikatnego żelu, a rano przemywam ją nawilżającym płynem micelarnym i nakładam olejek, który spokojnie zdąży się wchłonąć zanim zrobię makijaż oczu. Uwierzcie, że działa :)


2. DLACZEGO PODKŁAD SIĘ WAŻY? 

Warzenie się podkładu z dużej mierze zależy od właściwości naszej skóry, oraz kremu lub bazy pod makijaż. Tutaj winne jest sebum, które produkuje nasza skóra, oraz to jak zareaguje na jego pojawienie się podkład. W tym przypadku świetnie sprawdzą się bibułki matujące, skóre pochłoną nadmiar wydzielanego sebum, nie ściągając nadmiernie przy tym podkładu. Niestety nie ma zasady, po której będziemy mogły rozpoznać, czy dany podkład będzie się warzyć. Jest to metoda prób i błędów, ale możemy wybrać takie, które podczas nakładania zastygają na przykład Loreal :) Wpływ kremu i bazy, jaką nakładamy pod podkład może być różny. Skóra na pewno nie powinna być przesuszona, ponieważ spowoduje to nadmierną produkcję sebum i wrócimy do punktu wyjścia. Największe znaczenie ma to, czy nasza skóra w międzyczasie wyprodukuje nadmiar sebum i jak ono połączy się z podkładem.


3. PODKŁAD CIEMNIEJE NA TWARZY 

Jest to bardzo powszechny i uciążliwy problem. Pewnie nie raz spotkałyście się z sytuacją, że Wasz podkład zaraz po nałożeniu lub po kilku godzinach ciemnieje na twarzy. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn może być bardzo wiele. Jedną z nich jest fakt, że podkład nałożony na skórę może wejść w reakcję z powietrzem, wilgocią i promieniami UV, w efekcie czego zmienia swój kolor. Te czynniki mogą spowodować rozpad niektórych związków zawarych w podkładzie i zmianę jego barwy. Jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji jest zmienić podkład, jednak najpierw upewnij się, czy nie jest to wina Twojego kremu bądź bazy pod makijaż, ponieważ one również mogą wchodzić w reakcję. Czasami jest tak, że PH naszej skóry oraz nadmierne wydzielanie sebum może spowodować zmianę odcienia, dlatego koniecznie obserwuj swoją skórę i nakładaj podkład tylko wtedy, kiedy masz pewność, że jest ona oczyszczona. Doskonałym sposobem, aby sprawdzić, czy podkład ewentualnie może zmienić swój odcień jest nałożenie go na dłoń lub szyję i odczekanie od kilku do kilkunastu godzin. Pozwoli Wam to nie tylko ocenić konsystencję podkładu, ale również jego kolor. 


4. PODKŁAD TWORZY EFEKT MASKI 

Jest to najbardziej nieporządany przez nas efekt. Jak temu zapobiec? Kluczowym elementem jest dobranie jak najbardziej pasującego odcienia do naszej skóry. Dodatkowo zawsze powinnyśmy pamiętać o dokładnym rozsmarowaniu podkładu i tutaj z pomocą przyjdą takie akcesoria jak Beauty Blender bądź pędzle. Nigdy nie powinnyśmy na raz nakładać jak największej ilości podkładu - lepiej nałożyć jedną pompkę i dokładnie ją rozprowadzić, niż nałożyć od razu dwie i mieć problem z równomiernym rozłożeniem podkładu. Pamiętajmy również o delikatnym rozprowadzeniu naszego podkładu na szyję i jej okolice, ponieważ znacznie różniący się koloryt szyi i twarzy tworzy efekt nienaturalności oraz maski. 


5. ZBYT GĘSTY, TREŚCIWY PODKŁAD 

Bardzo często niektóre podkłady mają zbyt gęstą konsystencję, która sprawia problem przy aplikacji oraz równomiernym rozprowadzeniu specyfiku. Doskonałym wyjściem z tej sytuacji jest dodanie do niego odrobiny ulubionego i odpowiedniego dla naszej skóry olejku do twarzy. Zabieg zmienia strukturę naszego podkładu na bardziej lejącą, płynna i pozwala na lepsze nałożenie i rozprowadzenie podkładu. Cerze tłustej wystarczy jedna kropla, a osoby z cerą suchą powinny zacząć od 2-3 kropel i obserwować zachowanie skóry oraz podkładu. Pamiętajcie, aby bardzo oszczędnie dozować olejki, ponieważ lubią pozostawiać na skórze film, który nie do końca może każdemu odpowiadać. 


Mam nadzieję, że rzadko zdarza Wam się zauważyć na buzi efekt maski, bądź brzydkich plam, a jeśli tak, to teraz będziecie wiedziały co może być tego przyczyną. Koniecznie dajcie znać co o tym sądzicie i jeśli macie jakieś pytania - bardzo chętnie na nie odpowiem :)

49 komentarzy:

  1. Fajny post :-) Ostatnio na szczęście nie mam problemów o których piszesz :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję ślicznie :) Bardzo mnie to cieszy :) Ja ostatnio przeszłam nierówną walkę z podkładami i w tym roku musiałam zmieniać podkład już 3 razy.. :(

      Usuń
  2. Kiedyś notorycznie na twarzy tworzył mi się efekt ''ciastka''. Było to winą przetłuszczającej się cery. Wyleczyłam buzię i problem się skończył :-) . Kiedyś nie do pomyślenia było użycie kremu nawilżającego pod podkład, a teraz używam tylko takiego :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie :) Zzwyczaj rano nakładam na twarz olejek, który również ma na celu nawilżenie mojej twarzy :)

      Usuń
  3. Wszystkich tych problemów podkładowych doświadczyłam, miałam bardzo problematyczną cerę, w tym momencie również mam, ale troche bardziej nad nią panuję, dlatego podkłady lepiej na nie wyglądają :) do ideału mi jeszcze daleko :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety też mam kapryśną, trądzikową cerę :( kilka lat temu to była dla mnie masakra, ale musimy walczyć o jej piękno :) nie przejmuj się, żadna cera nie jest idealna! Czasami wygładzająca baza pod makijaż może bardzo pomóc w uzyskaniu jednolitej buzi :)

      Usuń
  4. Bardzo podoba mi się ten wpis :) ja najczęściej mam problem z ciemniejącym podkładem :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję :) Niestety czasami tak się zdarza, zauważyłam, że bardzo często jest to zmorą tych odrobinę tańszych podkładów. Ostatnio będąc w Rosmanie natknęłam się na mega promocję podkładu Miss Sporty, kosztował zaledwie 4 złote i pomyślałam sobie - taka cena to jak za darmo. Postanowiłam rozprowadzić go trochę na dłoni i dosłownie z jasnego koloru stał się nagle pomarańczowy.. Dlatego zawsze polecam nałożyć odrobinę testera na szyję (tak żeby się nie zmazał w przeciągu kilku godzin) i jeśli będzie ok to ewentualnie zakupić :)

      Usuń
  5. Bardzo ważne i mądre rady :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Zdecydowanie Twój wpis wpadł mi w oko, bardzo ciężko mam dobrać podkład do swojej twarzy! :) buziaki

    nicoolsblog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  7. Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę :) I jak, przydają się? :)

      Usuń
  8. Mam mieszaną cerę właśnie i ostatnio podkład nie chce sie dostatecznie długo trzymać na buzi

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Próbowałaś podkładów od L'oreal? Maja fajną, zastygającą formułę, więc nie powinny schodzić z twarzy :) Do tego puder transparentny myślę, że powinien załatwić sprawę :)

      Usuń
  9. Ciekawy post z przydatnymi poradami :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo fajny wpis. Na szczęście nie mam problemów z podkładami, które używam.
    Pozdrawiam i obserwuję :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To całe szczęście :) Dziękuję i również pozdrawiam! :)

      Usuń
  11. Na mnie rzadko podkłady ciemnieją ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że nie masz tego problemu :) Na mojej buzi też rzadko ciemnieją, ale zauważyłam, że te troszkę tańsze bardzo lubią to robić :/

      Usuń
  12. Bardzo fajny, przydatny wpis. Najczęściej spotykam się z ostatnim problemem...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Polecam rozglądać się za testerami - wiem, że nie zawsze są, ale lepiej nie kupować w ciemno :)

      Usuń
  13. No z podkładami ciężko, chociaż ja ostatnio znalazłam (chyba) idealny. A jest to Clinique anti blemish solutions. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Słyszałam wiele dobrego o podkładach tej firmy :)

      Usuń
  14. Akurat teraz przyda mi się ten wpis, ponieważ ostatnio zaczął mi ciemnieć podkład, którego mam już drugie opakowanie i nigdy nie miałam z nim tego problemu-teraz wiem, że przyczyną może być to, że ostatnio skóra przetłuszcza mi się dużo bardziej niż wcześniej..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, idzie wiosna i nasza skóra zaczyna się coraz bardziej przetłuszczać - jest to jedyny minus tej pięknej pogody... :D Może matująca baza pod podkład mogłaby pomóc, co sądzisz? :)

      Usuń
  15. Bardzo często przydarzają mi się takie przygody z podkładami, ale staram się jakoś z nimi radzić 😉

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam podkłady od L'oreal, mają świetną formułę szczególnie True Match :)

      Usuń
  16. Przydatny wpis :) Ja ostatnio nie mam specjalnie problemu z podkładami :)

    OdpowiedzUsuń
  17. U mnie, posiadacze mieszanej cery podkład makijaż potrafi się ścierać, zniać, podczas gu koleżanki dalej wygląda świetnie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety również jestem posiadaczką cery mieszanej i znam te problemy :/ Jeśli szukasz podkładu, który zostanie z Tobą cały dzień polecam True Match od L'oreal :) Jest to zdecydowanie mój numer 1 - wytrzymał nawet trzydziesto-stopniowe temperatury :D

      Usuń
  18. oj długo szukałam swojego ideału by uniknąć powyższych rzeczy:)
    pozdrawiam cieplutko :))
    woman-with-class.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, ja też, ale w końcu się udało :D Pozdrawiam również :)

      Usuń
  19. Czekam na nowy wpis! :)

    nicoolsblog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  20. Pomocny post :) Faktycznie zauważyłam, że odkąd dbam o cerę to podkład wygląda na niej o wiele lepiej ;)

    OdpowiedzUsuń
  21. Przydatny wpis, na pewno wiele osób skorzysta!

    OdpowiedzUsuń
  22. Ciekawie opisałaś, ale czasami lepiej podkład po prostu zmienić niż się z nim użerać ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, tylko gorzej, jeśli na poprzedni wydałyśmy ładną sumę pieniędzy :)

      Usuń
  23. u mnie właśnie przeszkadza cera mieszana. walczę z nią, ale to nie jest takie proste ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Znam to, niestety również jestem posiadaczką takiej cery :)

      Usuń
  24. Fantastycznie! Chcielibyśmy zamieścić Twój wpis, jeśli to możliwe?
    Skontaktuj się z nami
    +491782610696

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli pozostawisz komentarz :) Postaram się odwdzięczyć tym samym!

Copyright © 2016 COSMETIC INNOCENT , Blogger